NAKAGAWA Kinji

Nakagawa 01w

Přednáška mistra Kinjiho Nakagawy o battōjutsu, úterý 13.6.2017 od 18:00 hodin v Japonském informačním a kulturním centru Velvyslanectví Japonska v ČR, Hellichova 1, Praha 1.

Vstup VOLNÝ

Sekce bojových umění ČJS pořádá ve víceúčelovém sále JICC veřejnou přednášku pana Kinjiho Nakagawy, mistra japonského šermu škol Nakagawa tozan ryū (představitel) a Toyama ryū (8. dan hanshi). Mistr Nakagawa pohovoří o šermu battōjutsu, jehož kořeny sahají hluboko do japonské historie a také o své škole, která se nyní šíří i mimo Japonsko (v ČR oddíl Kenshōkan dōjō). Po přednášce bude následovat beseda.
Nakagawa Kinji (*1952) pochází z města Yatsushiro v prefektuře Kumamoto. K šermu se dostal přes kendō, jemuž se věnoval již na základní škole. Nejprve se seznámil s několika školami šermu, poté se stal členem školy Toyama ryū. V roce 2012 mistr Nakagawa založil vlastní školu stojící především na technikách školy Toyama ryū a později stál u zrodu Evropské společnosti výuky bojových umění, které nyní předsedá. Od roku 2009 v České republice pravidelně pořádá semináře pro žáky své školy a také ukázky a přednášky pro veřejnost. Prahu poprvé navštívil ve dnech 29.5. – 2.6. 2008, viz https://nihonto.japan.cz/nase-historie/rok-2008
 Nakagawa 2008 1wNakagawa 2008 2w
  • 20 let Nihonto Kenkyukai +

    20 let Společnosti pro studium japonského meče - Nihontó Kenkyukai. Read More
  • 15 let Nihonto Kenkyukai +

    15 let Společnosti pro studium japonského meče - Nihontó Kenkyukai. Read More
  • 10 let Nihonto Kenkyukai +

    10 let Společnosti pro studium japonského meče - Nihontó Kenkyukai. Read More
  • 1

online...

We have 163 guests and no members online