年 2015

Výstava 150 umělců v Praze

Vyjímečná výstava v Praze
Využijte ojedinělou možnost prohlédnout si práce 150 současných japonských umělců v pražském Mánesu. Bohužel výstava je velmi krátká: POUZE 22. až 25. 10. 2015.
Pozvání od vedoucího realizační komise výstavy a prezidenta společnosti Qualiart - Hidetoshiho Kishidy:
Otevíráme výstavu užitého umění s projekčním názvem „Japonské umění a řemesla JAPAN ARTS & CRAFTS“, která usiluje o vyjádření „umění jako radostné součásti každodenního života“ a právě teď na počátku 21. století přehodnocuje a nalézá půvab v rozmanitých dílech užitého umění „pokrytých potem“ vytrvalé píle a úsilí svých stvořitelů.
Užité umění obohacující každodenní život činí život pestřejším a rozmanitějším. Na výstavě „Japonského umění a řemesel JAPAN ARTS & CRAFTS“ chceme návštěvníkům přiblížit „umělecké skvosty“ vytvořené jako výsledek vytrvalé píle a obeznámit širokou veřejnost s těmito uměleckými díly.
Jako místo pro slavnostní konání první výstavy jsme vybrali Českou republiku, která je bohatá na historicky významné kulturní památky, je místem začátku výroby křišťálového skla ve 13. století a též domovem mnoha světoznámých hudebních skladatelů.
Inspirován Smetanovou „Mou vlastí“ vytvořil významný český malíř Alfons Mucha cyklus velkoformátových obrazů „Slovanská epopej“.
V japonském městě Sakai, které letos oslaví 155 výročí svého založení a je mým rodištěm, je uchováno mnoho uměleckých děl malíře Alfonse Muchy. Tato díla výrazně přispívají k pochopení české kultury a českého náboženského smýšlení japonskou veřejností.
  • 20 let Nihonto Kenkyukai +

    20 let Společnosti pro studium japonského meče - Nihontó Kenkyukai. Read More
  • 15 let Nihonto Kenkyukai +

    15 let Společnosti pro studium japonského meče - Nihontó Kenkyukai. Read More
  • 10 let Nihonto Kenkyukai +

    10 let Společnosti pro studium japonského meče - Nihontó Kenkyukai. Read More
  • 1

online...

ゲスト 252人 と メンバー0人 がオンラインです