Rok 2016

Setkání v Praze

20th anniversary

V sobotu 10.12.2016 se v Muzeu Policie ČR setkali současní i bývalí členové Nihontó Kenkyukai. Příchozí byli přivítání horkým čajem a čerstvými, domácími, škvarkovými bochánky. Zavzpomínat na začátky sekce meče si přišli i někteří zakládající členové: Zdeněk Hurník, Vladimír Hotovec, Aleš Lesczuk, Pavel Černý, Jiří BeránekZdeněk Peteřík, Rudolf Pap, Václav Pospíšil, Pavel Štumpa a Jindřich Zucker.
NK 1wNK 7w
V počítačové prezentaci na velkoformátové televizi byli v úvodu vzpomenuti čestní členové, kteří nás v letošním roce opustili navždy. Paní Věra Čáslavská, pan Onoda Isao a pan Watanabe Takayuki (INOUE Hon-ami). Následoval přehled dvacetileté historie sekce japonského meče.
prezentace wSO wOnoda wCaslavska wInoue w
 
Na stolech podél zdi byly připraveny tiskové výstupy, vlastní publikace, odborná literatura, výrobky Aleše Leszcuka a meče připravené panem Jingu pro KANTEI.
 NK 6wNK 2w
Vzpomenuty byly osobnosti, které sehrály významnou roli při vzniku Nihontó Kenkyukai. Osobně se do vzpomínání zapojili i Zdeněk Hurník a Vladimír Hotovec.
vzpom w
hurnik1w
Každý začínající sběratel a student japonských mečů ocení seminář Etikety, manipulace a údržby meče. Pořádáme jej každoročně i pro širokou veřejnost. V devadesátých letech sehrály významnou roli naše publikační výstupy, tištěné Bulletiny. Navštěvovány byly i praktické semináře, workshopy, pořádané v Příbrami, v Brně, v Turnově a v Písku.
 Pribram wKozli w
 
Za připomenutí stojí i velké akce. Například výstava NIHONTO-2005 byla vyjímečná tím, že byly poprvé veřejnosti prezentovány nejen historické originály z Náprstkova muzea, ale významnou část expozice tvořily výrobky Pavla Bolfa, Pavla Řiháčka, Aleše LeszczukaMilana Steckera, Jiřího Zdařila, Radovana ŠtofčíkaMiroslava Makovičky. Svou tradici má slavnost mečů Katana Matsuri.
Kat Mats w
 
Pravidelná setkávání členů, jednou za měsíc, získala ustálené pojmenování Hovory o meči.
hovory w
 
Významný zdroj odborných informací skýtá spolupráce se polečností mečířů na Kyushu - Tsukushi Kenkokai.
Tsukushi w
 
V Kumamoto žijí naši učité vládnoucí mečem, šermíři AKIOSHI Horimitsu a NAKAGAWA Kinji.
Akioshi wNakag 08 wNakag 09 w
 
Uvítat jsme u nás mohli také významné mečíře SO Masachika a MATSUBA Kunimasa.
SO Masa w
SO Mas wMatsuba w
 
Do programu setkání byla zařazena také KANTEI. Jingu-san pokytl meče: Sukesada sue-Koto katana Bizen-den; mumei sue-Koto wakizashi Bizen-den; mumei Muromachi wakizashi Soshu-den; Kanenobu Muromachi sunobi tanto Bizen-den, Hirokuni Muromachi katana Yamato-den a mumei Shinshinto yoroidoshi Yamashiro-den.
Jingu2wJingu sw wNK 4w
 
Před dvaceti léty končila první valná hromada sekce meče tradičním čajovým obřadem v podání paní Darji Kawasumi. Toto výroční setkání završil moderním pojetím čajového obřadu Tomáš Suk.
Caj wchado w
tom3w
bp
 
  • 20 let Nihonto Kenkyukai +

    20 let Společnosti pro studium japonského meče - Nihontó Kenkyukai. Číst dál...
  • 15 let Nihonto Kenkyukai +

    15 let Společnosti pro studium japonského meče - Nihontó Kenkyukai. Číst dál...
  • 10 let Nihonto Kenkyukai +

    10 let Společnosti pro studium japonského meče - Nihontó Kenkyukai. Číst dál...
  • 1

online...

Právě přítomno: 168 hostů a žádný člen