Výstavy

Tsuba 2019

V termínu 2. 9. až 30. 9. 2019 proběhla po delší odmlce výstava japonských mečových záštit „CUBA“, kterou pořádala ČJS (NK) ve spolupráci s Velvyslanectvím Japonska v ČR. Výstava se uskutečnila v prostorách JICC (Hellichova 1, Praha 1). Kurátorem výstavy byl Jakub Zeman, který vhodně vybral a popsal předměty. Vystaveno bylo téměř 50 tsub, ceremoniální meč tachi, dvě kozuky, habaki a wakizashi.

Cílem výstavy bylo především přiblížit návštěvníkům spektrum tvarů, provedení, materiálů, motivů a výzdobných technik používaných na mečovém příslušenství, především na tsubách. Soubor je složen z artefaktů ze soukromých sbírek. Na výstavě byly k vidění práce významných umělců, historicky cenné kusy, ale také záštity kuriózní nebo něčím konkrétním zajímavé.

Číst dál...

Shōko Kanazawa a její tušový svět

tisková zpráva

Pražská výstava fenomenální japonské kaligrafky Shōko Kanazawa začíná 16.listopadu 2015 v Křížové chodbě Karolina. Výstava potrvá pouhých čtrnáct dnů, do 29. listopadu, otevřeno bude denně včetně pondělí od 10 do 18 hodin. Kromě jedenácti paravánových kompozic a dvou obřích kaligrafických pláten budou k vidění také pozoruhodná tvůrčí zpracování literárních textů i solitérních znaků, mnohdy na pomezí kaligrafie a tušové malby. Expozici doplní projekce dokumentárního filmu a komentované prohlídky.

Shoko 1

Číst dál...

Ázerbájdžán-čarovná země ohně

naprstek vystava w

Do 15.2.2015 jste mohli navštívit ojedinělou výstavu Ázerbájdžán - čarovná země ohně, v Náprstkově muzeu. K vidění vedle archeologických nálezů (15. století př.n.l.), historických památek, keramiky, oděvů, koberců, zbrojí a zbraní,  nádherných zlatých šperků, byla i kolekce chladných zbraní, mezi nimiž také šavle s damaškovou čepelí, s výrazně čitelnou texturou oceli.

Číst dál...

  • 20 let Nihonto Kenkyukai +

    20 let Společnosti pro studium japonského meče - Nihontó Kenkyukai. Číst dál...
  • 15 let Nihonto Kenkyukai +

    15 let Společnosti pro studium japonského meče - Nihontó Kenkyukai. Číst dál...
  • 10 let Nihonto Kenkyukai +

    10 let Společnosti pro studium japonského meče - Nihontó Kenkyukai. Číst dál...
  • 1

online...

Právě přítomno: 155 hostů a žádný člen